Hakkımızda

Metric Yazılım ve Danışmanlık Hakkında

2007 yılında kurulan Metric, büyük veri ve iş analitikleri konularındaki uzmanlığını iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiren ve sertifikalı geniş danışman kadrosuyla uzmanlık konularında hizmetler sunan bir yazılım ve danışmanlık firmasıdır.

14 yılı aşkın süredir Türkiye ve yurtdışında özellikle, bankacılık ve tüketici finansmanı, sigortacılık, hayat ve emeklilik, telekom, hızlı tüketim ve perakende, ilaç ve otomotiv endüstrilerinde faaliyetlerini, müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir.

Metric, araştırmacı kadrosu ve sektöre getirdiği yenilikler nedeniyle 2015 Temmuz ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen 186. Ar-Ge Merkezi Belgesinin sahibi olmuştur. Ar-Ge yapabilme gücü ile Metric, inovatif çözümler üreterek bilişim sektörüne yön vermektedir.

Konularında uzman ve sertifikalı geniş danışman ve araştırmacı kadrosuyla, global ekonominin gerektirdiği üstün teknoloji standartlarını kullanarak, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı yazılımlara imza atmaktadır.

Misyonumuz

Müşterilerimizin verimlilik ve karlılıklarını arttırırken aynı zamanda maliyetlerini de düşürerek, uluslararası rekabet güçlerini en üst seviyeye taşıyan analitik yazılım çözümleri geliştirme.

Vizyonumuz

Kendi tescilli analitik uygulamalarını kullanarak ve bu uygulamaları, uluslararası iş ortaklarının çözümleri ile entegre ederek önder global yazılım ve danışmanlık şirketlerinden biri olmak.

Değerlerimiz

Metric’in kurum değerleri; Mutlu, Meraklı, Motive mühendislik gücü, Zamanında ve çalışır olarak tamamlanan projeler, Tüm müşteri ve projelerin birer referans olarak algılanması ve bu doğrultuda hareket edilmesi.

MUTLU

Mutlu Ol: Hayata ve İnsanlara Gülümse.

Kişinin yaşadıkça memnun ve mutlu olması için gereken şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Bir insan böyle hareket ederken ‘benden sonra gelecekler acaba böyle bir ruhla çalıştığımı bilecekler mi? diye bile düşünmemelidir. Hatta en mutlu olanlar hizmetlerinin bütün nesillerce bilinmemesini tercih edecek karakterde bulunanlardır.

MOTİVE

Motive Ol: Bilgi Hazineni Geliştir.

Bir insanın zamanını satın alabilirsiniz; belirli bir yerde, bir insanın iş için hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz; hatta belirli bir ölçüde, beceri gerektiren bedensel çalışmalarını da satın alabilirsiniz; ama bir insanın inisiyatifini satın alamazsınız; yürekten, bütün duygularıyla bağlanabilmesini satın alamazsınız. Bunlar satın alınamazlar, ancak kazanılabilirler.

MERAKLI

Meraklı Ol: Kendine ve Çevrene Fayda Sağla.

İnsanlık tarihindeki bütün önemli icatlar ve keşifler merak duygusunun sonucudur. Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfetmesi, Edison’un ampulü icat etmesi hep merak duygusundan kaynaklanmıştır.